kavovar

Příprava espressa není snadná, ačkoliv to vypadá, že se mačkají jen čudlíky. To je však omyl.

2. Možná jste se setkali již s tím, že váš oblíbený barista z kavárny nebyl schopný poradit kávovar na doma, nebo vám řekl nějakou nesmyslnou částku v řádu několika 10 000,-.  Vždyť v obyčejném supermarketu mají přece ve slevě ,,presovač” za 1500,-.

ČerpadloLM

Argumentů proč ne, je spousta a jeden z nich dosti základní popsal Michal Křížka na svém facebookovém profilu, kterého můžete poznat například z pořadu Peklo na talíři.

Tohle je jeden z hlavních rozdílů mezi profi a hobby kávovary. Motor a čerpadlo. Kontinuální tlak od první do poslední sekundy extrakce. Motor na 230V. Tlak 9 barů, regulovatelný. Standardní kávovar ma jeden motor a čerpadlo. La Marzocco Strada, který používáme v našem obchodě má jeden motor, ale čerpadla rovnou tři!

 

Na druhé fotce je hobby řešení pro domácí kávovary. Vibrační pumpa, tlaky cca 15-17 barů,
někteří výrobci “honí” parametry až na 19 barů. Ale tak to není. Stejně tak, jako neplatí, že čím víc pruhů, tím víc Adidas. Hledejte čerstvě praženou kávu s transparentním původem. Melte těsně před přípravou. Používejte filtrovanou vodu.

Čerpadlo

 

Zakončení od autora článku: Na doma si místo espresso mašinky pořiďtě alternativu pro přípravu filtrované či překapávané kávy. Článek o těchto přípravách nájdte tu.

 

1. Comments

comments