Tato ,,butolka,, má stejně jako mince, dvě tváře a proto se na ni musím dívat ze dvou stran.

První strana je pohled běžného člověka, který chce prostě kafe a hledá možnost, jak toho dosáhnout co nejsnadněji. Strana druhá, je člověk který si potrpí na kvalitku a hledá dokonalost v každém gramu.

Pohled první:

Modelová situace, zapínám konvici, beru Prescu, dávkuji ranní porci hrubě mleté kávy,Green Pressca Coffee Maker zalívám, beru stopky, dám tam 3 minuty a ocházím si dočistit zuby. Timer zvoní, stlačím Prescu a odcházím. EASY? Samozřejmě. Presca je velmi jednoduchý stroj na přípravu filtrované kávy. Kombinuje mistrovský Aeropress a Frenchpress. Káva je díky kovovému filtru lehce kalná, což je právě podobné jako u Frenchpressu. Naopak systém stlačení je jako u Aeropressu. Přidaná hodnota je, že Presca slouží i jako thermo hrníček na kávu. Ideálně si prescu dokážu představit na dovolené, víkendové chatě, u vody, nebo opravdu v času tísně, kdy beru přístroj a ještě na schodech mačkám kafe před odchodem z paneláku. Pressca vám propůjčí možná trochu nezávislosti oproti jiným přístrojům na kafe a hlavně vám nevymete peněženku. Navíc, je to barevné a soudružsky nerozbitné, z plastu.

Pohled druhý:

Na rovinu, nemám rád Frenchpress, právě kvůli tomu, že v něm zůstává ten kávový kal. Mám rád kávu čistou a chuťově se díky tomu kalu, který v jiných filtrech není, neměnící se. Z pohledu člověka zabývajícího se kávou mám následující problémy.

-Filtr: není dost jemný na to, aby se zbavyl právě kalu, který dále může ovlivnit chuť kávy

-Zůstavájící káva: tím, že se káva stále dotýká vody i když je stlačena, tak se stále extrahuje, mění mi chuť kafe a káva může nepříjemně hořknout. Pro někoho by to byla možná výhoda, ale stále se extrahuje kofein a ten ve větší míře není dobrý pro naše tělo.

Záleží na vás milí čtenáři. Závěr, už si musí každý udělat sám. Presca je dobrý nápad, jen by chtělo dořešit oddělení kávy od vody.

Návod na přípravu:

Voda 95°C, 18g hrubě mleté kávy (cukr krystal), zaliji 250g vody, počkám 3 minuty a stlačím. Voila, zázrak je na světě. Nic víc, nic míň.

 

Presscu si můžete pořídit zde

 

Comments

comments