Najdrahšie pivo na svete je vyrobené z ľadovca

1374

Pivo z ľadovca

Najdrahšie pivo na svete, ako napovedá už samotný názov, pochádza z Antarktídy. Dalo by sa povedať, že Antarktída je v podstate jednou z jeho základných ingrediencií.

Antarctický Ľadovec

Celý príbeh tohto piva začal, keď sa štyridsaťročný John Stallwood z mesta Perth, ktoré je hlavným mestom západnej Austrálie, rozhodol, že začne vyrábať pivo. Spolu s bratom, ktorý bol členom  posádky lode Sea Shepherd, sa rozhodli,  že výťažok z predaja darujú v plnej výške spoločnosti Shepherd Conservation Society. Táto spoločnosť  bojuje proti lovu veľrýb. Dali hlavy dokopy a napadlo im, že budú vyrábať pivo z antarktického ľadovca. Pomocou vrtuľníka preniesli veľký kus ľadu do Tasmánie, kde ľad rozpustili a následne ho priniesli do Perthu. Ako sa vyjadril sám John Stallwood, celý prevoz ho stál niekoľko stoviek dolárov. Keďže šlo o dobročinný projekt, našlo sa veľa dobrovoľníkov, ktorí pomáhali vo svojom voľnom čase.

John-Stallwood

Výroba bola limitovaná na 30 očíslovaných fliaš. Prvá fľaša sa predala na aukcii vo Frematle za 800 dolárov. Mesiac na to sa predala druhá fľaša za 1850 dolárov. Pivo ANTARCTIC NAIL ALE sa tak stalo najdrahším pivom na svete a prekonalo dovtedy najdrahšie pivo značky BREWDOG’S THE END OF HISTORY – pivo, do ktorého sa pridáva žihľava a borievky zo Škótska. To bolo limitované na 12 fľašiek. Kuriózne je, že obal tohto piva je vyrobený z tiel mŕtvych zvierat:  7 lasíc,  4 veveričky a 1 zajac. Cena za jednu fľašu je 765 dolárov.

BREWDOGS THE END OF HISTORY Antartic Nail Ale

 

 

Comments

comments