Skandinávská kuchyně, food festivaly, raw bistra nebo hipsterské kavárny?

Až by člověk řekl, že nás to trochu všechno přehlcuje. Mistry kuchaře a jejich ega nechme v Praze a vydejme se na takový luxusní venkov do hotelu Savoy!

Savoy

Špindlerův Mlýn je vyhlášený lyžováním a sjezdovkami. Celebrity a blogeři zde krmí své Instagramy fotkami v hotelových postelích se skleničkou bublinek v ruce a kdo nebyl letos v zimě ve Špindlu, ten jako by nežil. Už je po sezoně a dveře jsou otevřeny i pro nás ostatní kavárenské povaleče, kteří nejsme natolik aktivní, abychom se začlenili do kolektivu v lyžařské sezóně.

Klenot gastronomie najdete až dál za Vrchlabím.

Ať už po gastronomickém nose nebo po GPS jeďte do restaurace Savoya. Už název napovídá, že je součástí zmiňovaného hotelu Savoy, který patří řetězci Asten Hotels. Midasovu ruku nad hotelem drží pan Jiří Gajdošík, pod jehož vedením hotely jen zlátnou. Vždy usměvavý, příjemně naladěný pán, který ještě před hotelovými snídaněmi vybíhá do kopců nabrat do plic čerstvý vzduch a zlepšit svou kondici.

Savoy Spindleruv Mlyn

Restaurace disponuje vzdušným prostředím s jednoduchým prostíráním, autentickými věšáky ze starých lyží a velkými okny s hebkými polštáři, na které musíte pořád sahat. Savoya už má zahrádku, takže nějaký ten Aperolek tam můžete před túrou nebo po túře poslat.

 

Čepice šéfkuchaře tu patří Michalovi Húskovi – jak se říká, talentovaný člověk nepotřebuje oblek, stačí mu rondon.

Michal působil jako šéfkuchař v restauraci Atelier Kalina. Hodně času strávil na stážích po celém světě, kde sbíral inspiraci a zkušenosti. Někteří z Vás si jej mohou pamatovat z restaurace V Zátiší.

Jelikož Avengers taky netvoří jeden člověk (i když by si to Tony Stark asi přál) má Michal tým kolegů z předchozích zaměstnání. Zůstal tu jeden člen z restaurace Kogo, přišli dva kolegové z Kaliny a tři znalci severu z původního týmu Bistrot 104(oceněno Bib Gourmand).

Savoy Spindleruv Mlyn

Inu, pak by se člověk divil, že je v Praze kuchařů málo, když si tolik dobrých vzal Michal do Špindlu.

Co se týče servisu, manažerem je zde sympaťák Petr, který ruku v ruce (tohle je prosím jen řečnický obrat) se someliérem Richardem pracuje na spokojenosti hostů, vinném lístku a ostatním sortimentu baru. Jen to kafe Illy zabolelo, ale ani v blízkém okolí o výběrovce neslyšeli, takže berme, co dům dal. Hrnek filtru tu sice nemají, ale kofeinový deficit odpouštím za skvělý servis.

Savoy Spindleruv Mlyn

Samotný styl kuchyně je spíše mezinárodní, ale podstatně ovlivněný francouzskou vlnou. Bubliny na start, velikost porcí na 4 chody, vinné párování a zajímavé digestivy. Za mě orchestr v ústech neboli nebe v hubě.

Palec nahoru.

Comments

comments