Držte si klobouky, The Eatery is coming!

3364

Téměř ke každému mlsnému jazýčku nebo minimálně k lidem, co vědí, co je sous-vide, se dostala zpráva o nově vznikajícím podniku v pražských Holešovicích.

Kromě hipsterských kaváren, Sasazu, Sapy a Mcdonaldu tu o gastronomický zážitek téměř nezakopnete. Přesně to by se v srpnu tohoto roku mělo změnit. Naše chuťové buňky si budeme moct ukájet v restauraci vedle holešovické tržnice, lépe řečeno fine diningovém bistru, The Eatery.

The Eatery

Když to přečtete dohromady, vznikne theatre, což vzdává hold bývalému holešovickému divadlu, které ještě před obchodem s nábytkem vyplňovalo tento prostor. To přináší značné nevýhody a problémy při zřizování kuchyně, ale není to nic, s čím by si páni majitelé neporadili.

Divadelní představení tu povede všemi známý ,,kluk v akci“ Pavel Býček.

 

Pro ty, kteří se teď probudili z kómatu nebo dorazili z vesmírné mise, pod jeho taktovkou několik let fungovala kuchyně restaurace Alcron, která donedávna držela Michellinskou hvězdu.

Kdo si třeba myslel, že po odchodu z Alcronu bude Pavel sedět za kasou v Lidlu, byl těžce na omylu. Celá mise byla totiž plánovaná už nějakou dobu a padla při ní nejedna láhev prosecca. Poměrně rozdíl od ostatních lidí, kteří se ráno probudí s nápadem pořídit si hospodu.

Pavel Bycek

Nebudeme si vykládat o takzvaném nordickém či skandinávském stylu. Hospoda je založená na jednoduchosti, syrovosti a kvalitě a tento koncept (což je v poslední době oblíbené slovo) najdete v každém koutu této restaurace.

The Eatery

50 odstínů šedi a temnoty, betonové lampy a černé desky stolů dokazují striktní charakter tohoto prostoru. Otevřená kuchyně s devíti místy k sezení ve stylu Chef´s table, menší uzavřená místnost pro oslavy narozenin nebo důležité business schůzky (mrk mrk) a to všechno završené neobvyklou vinotékou v betonových tvárnicích po levé straně vchodu. Slast nejen pro ty, kteří v Holešovicích mají kancelář.

Na rande, na pracovní schůzku nebo jen tak, to všechno The Eatery přinese do našeho gastronomického světa v druhé polovině srpna tohoto roku. A do doby, než tam bude aspoň elektrická zásuvka, můžete jejich pokroky sledovat na sociálních sítích.

Comments

comments