Doporučené Víno: Nejlepší ”Vlašák”

487

V dnešním článku bych chtěl prezentovat víno pana Jaroslava Galy, jeho jedinečný Ryzlink Vlašský 2015. Vinařství Gala se nachází ve vinařské obci Bavory v Mikulovské podoblasti na Moravě. Vinařství se stará o 9 ha vlastních vinic v jedinečném terroir Pálava. Jaroslav Gala patří mezi skupinu menších vinařů, ale za to k těm nejlepším. Vína které pochazí z ručně sklizeních hroznů a více než láskou celý rok kontrolovaná patří k ikonám Moravského vinohradnictví.

RYZLIK VLAŠSKÝ 2015

Barva: Číre průzračné víno zelenožluté barvy, které doprovází výmečnou vizkozitou.

Vůně: Tóny rybízu doprovází vůně lučního kvítí, angreštu a citrusovou kůrou.

Chuť: Svěží víno s delikátní a ohromující mineralitou a vyrovnanou kyselinkou, která je hned po prvním doušku vína po celém paletě s dlouhým a elegantním závěrem.

Snoubení: Skvělé víno do gastronomie i k posezení s přátely na zahradní párty ke grilovaním rybám či mořským plodům.

Zbytkový cukr: 2 g/l

Kyseliny: 6,5 g/l

Alkohol: 13 %obj.

Sommeliérovo slovo

Ikonický ”Vlašák” který je naprostou geniální ukázkou téhle odrudy. Mineralita která Ryzlink Vlašský Hermes 2015pochází s vápenité jílovité spraše s kamenitým vápencovým podložím z viničních traťí Hermesdofen, Purmice a Pod Pálavou je okouzlující a opravdu jedinečná a velikým požitkem. Stáří vinic se pohybuje okolo 9 – 40 let. Díky stáří vinic můžou kořený, které jsou hluboko v půdě čerpat z genialních mineralu Pálavy. Víno bylo ohodnoceno zlatou medailí a 98 body v Londýně letošního roku na Decanter World Wine Awards. Slaví velíký úspěch, jak pro vinařství, tak pro Čéské vinařství. Nutno řící že Ryzlink Vlašský 2015 byl ve vinařství vyprodán a proto když budete mít možnost ochutnat nebo zakoupit tenhle skvost, tak neváhejte!

Díky ”Vlašáku” od Jaroslava Galy můžu z hrdostí u stolu před hostem, tady v Londýně říci, že unás v Česku na Moravě! Umíme dělat vynikající vína.

 

Vínu zdar!

 

 

Comments

comments